Kolonie 2020

KOLONIE LETNIE 2020

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do zapoznania się z warunkami dla grup dzieci i młodzieży na okres wakacji 2020 r.

 

CENNIK:

70 zł/osobodzień w pokoju z łazienką.

Cena zawiera: 1 nocleg, śniadanie, obiad z podwieczorkiem (deserem) i kolację (opcjonalnie zamiast kolacji prowiant). W przypadku większych grup/dłuższych pobytów możliwość negocjacji ceny.

Dodatkowe posiłki - tylko śniadanie 10 zł/os, tylko obiad 13 zł/os, tylko kolacja 10 zł/os, cena prowiantu zależy od ustaleń co ma być w zestawie.

PODANE CENY SĄ CENAMI BRUTTO. WYSTAWIAMY FAKTURY VAT.

Podane ceny nie dotyczą grup sportowych. Grupa sportowa + 5 zł/os.

 

WARUNKI POBYTOWE:

Ośrodek dysponuje ponad 80 miejscami noclegowymi w dwóch obiektach w odległości 30 m od siebie (52+32 miejsca).

Każdy pokój z łazienką, czajnik elektryczny, internet WI-FI, dostęp do lodówki, szklanki. Pokoje 2, 3 oraz 4 osobowe.

Obiekt z 52 miejsami spełnia wymagania organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

WYŻYWIENIE:

Ośrodek posiada stołówkę na miejscu i prowadzi całodzienne wyżywienie. Serwujemy domowe posiłki – tradycyjne polskie obiady. Uwzględniamy również preferencje osób na diecie lub wegetarian. Godziny wydawania posiłków zależą do Państwa, my się przystosowujemy do planów organizacyjnych. Śniadanie i kolację dla grupy wydajemy w formie szwedzkiego stołu. Obiad/obiadokolacja to pełny dwudaniowy obiad tj. zupa i drugie danie (tradycyjne), kompot i drobny deser np. owoc, ciastko itp. Istnieje możliwość zabierania suchego prowiantu za kolację.

 

OŚRODEK:

Do Państwa dyspozycji pozostaje duża sala z kominkiem wyposażona w sprzęt grający (możliwość organizowania dla dzieci dyskotek oraz zajęć gimnastycznych, tanecznych, językowych itp.) oraz stół do ping- ponga i piłkarzyki (płatne). Na recepcji  ulotki, sprzedaż map, przewodników. Chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji o mieście/regionie. Ponadto bez dodatkowych opłat przygotujemy Państwu plan pobytu, pomożemy w organizacji wycieczek tzn. weźmiemy na siebie takie sprawy organizacyjne jak wynajem przewodnika, zorganizowanie wycieczki po Szklarskiej Porębie, Kotlinie Jeleniogórskiej, lub zagranicznej własnym lub wynajętym autokarem. Ośrodek dysponuje również dużym terenem, co pozwala Państwu na zorganizowanie sobie we własnym zakresie, lub przez nas, ogniska z pieczeniem kiełbasek, lub grilla, zabaw i gier. 

Na terenie obiektu boisko do siatkówki i piłki nożnej (nieprofesjonalne), plac zabaw dla dzieci, dużo zieleni i miejsca do zorganizowania zajęć na świeżym powietrzu.

Parking bezpłatny – również dla autokarów.

Na terenie ośrodka znajduje się również klimatyczny Bar "Skarbiec Waloński" z napojami, a na sali jadalnej podajemy własnoręcznie przygotowywaną pizzą z pieca, którą można zamówić z menu.

W obiekcie znajduje się sala zabaw dla młodszych dzieci, stół do ping-ponga, płatne piłkarzyki, możliwość wypożyczenia piłek, badmintona, skakanek, gier planszowych, darta.

 

OKOLICA:

W pobliżu ośrodka przebiegają łagodne szlaki, co pozwala na spacery po lesie; zwiedzanie takich miejsc jak Wodospad Szklarki (oddalony ok. 20 min spacerem), Złoty Widok, Chybotek, Muzeum V. Hoffmana, Zbójeckie Skały, Zakręt Śmierci, Lipa Sądowa, Chata Walońska, Muzeum Ziemi i Minerałów, Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej, najstarsza kaplica w Szklarskiej Porębie z XVII w, dom pisarzy – braci Gerharda I Carla Hauptmannów (obecnie siedziba Muzeum Karkonoskiego), itp. Obiekt położony jest w cichej okolicy Szklarskiej Poręby (Szklarska Poręba Dolna to najstarsza część miasta), przy nowo otwartym Szlaku Walońskim. Usytuowanie obiektu pozwala na wypoczynek i daje możliwość skorzystania z tutejszego klimatu, ale jednocześnie zapewnia prosty dojazd dla autokaru. Położenie poza ścisłym centrum miasta oraz ogrodzony teren doceniają szczególnie organizatorzy wyjazdów grupowych, ponieważ w pobliżu ośrodka nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony ruchu ulicznego, dzieci również nie wymykają się do miasta pod nieuwagę opiekunów. Z drugiej strony w niewielkiej odległości do ośrodka (ok. 7 min drogi) są sklepy ogólnospożywcze. Najbliższe baseny kryte znajdują się ok. 20 min spacerem od ośrodka (jeden to kompleks basen + sauna parowa I fińska + bicze wodne+ jaccuzi+ zjeżdżalnia I brodzik dla maluchów oraz SPA – hotel „Las”, drugi to tylko basen – Centrum „KRUS”). W tej samej odległości jest również mikroklimatyczna jaskinia solna „Żupa”, gdzie nasi Goście posiadają 20% upust na usługi (leczenie nerwic, astmy, alergii, relaks, koloroterapia itp.). Odległość od PKS – 2 przystanki 5 i 10 min spacerem, PKP ok. 15 min spacerem , Kościół – ok. 7 minut spacerem.

DINOPARK 20 MINUT SPACEREM! Na miejscu można kupić z 10% zniżką bilety do Term Cieplickich oraz do Dinoparku i Huty Julia.

Boisko z programu "Blisko Boisko" z placem zabaw - ok. 10 min spacerem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapewniamy pobyt w przyjaznej atmosferze :-)